likwidacji spółki cywilnej

Promieniowanie

Temat: Wyrejestrowanie firmy, zamknięcie firmy, jak zamknąć firmę?
Witam. Ja mam podobne pytanie. Prowadzimy spółkę cywilną i chcemy ja rozwiązać. W spółce jest dwóch wspólników. Kolega chce zamknąć wogóle swoją działaność, a ja chciałbym swoją zostawić. Czy jest taka możliwość czy podczas likwidacji spółki cywilnej trzeba również zamknąć swoje działaności?? Czy obowiązuje taka sama kolejność w odwiedzaniu urzędów i wypełniania papierków?? Z góry dziękuję za pomoc.
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=12063Temat: Likwidacja Spółki Cywilnej
W przypadku likwidacji Spółki Cywilnej w remanencie likwidacyjnym trzeba wykazać np.posiadane w chwili obecnej środki trwałe. Jeżeli mam 10 letni komputer (przykład trochę abstrakcyjny), który kosztował 10 lat temu 3000zł+VAT a jego obecna wartość jest zerowa, to jeżeli człowiek chce być uczciwy i wykaże, że ciągle jest w jego posiadaniu (np. stoi na strychu od 7 lat) to Urząd Skarbowy zażąda odprowadzenia podatku VAT od kwoty 3000 zł.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=37518


Temat: Wyposażenie przy likwidacji działalności
Witam serdecznie, mam pytanko co zrobić z wyposażeniem, typu komputer, meble w momencie likwidacji spółki cywilnej. Czy mam to też sprzedać, czy ująć w remanencie, jakoś opodatkować, proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=38896


Temat: naprawdę nikt nie wie,co ze śr.trw.po likwidacji sp.cyw?
Czy nkit nie spotkał się z problemem typu: jak sprzedać środki trwałe po likwidacji spółki cywilnej? Spółka została zlikwidowana w czerwcu, a w lipcu sprzedaje środki trwałe jeden ze wspólników. Czy tylko on wypełnia PIT-5, czy obaj wspólnicy? Czy kupujący płaci PCC w swoim urzędzie i wypełnia ten druk? Dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
Źródło: gazetaprawna.pl/forum/viewtopic.php?t=4399


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Promieniowanie